top of page

3 įsitikinimai apie saulės poveikį: privalote jų atsikratyti

Keičiantis garderobui į šiltojo sezono drabužius iškart norisi ir prie jų derančio įdegio, tad dažna skuba išlįsti į saulę ir kuo greičiau įgauti spalvos. Deja, toks būdas dažniausiai baigiasi nudegimais, pigmentacija, suerzinta ar netgi sualergizuota oda, o mažų mažiausiai – staigiu odos išsausėjimu. Taigi itin svarbu atminti, kad graži oda visų pirmiausia – sveika oda, kuriai saulės dozes reikia atsakingai riboti bei užtikrinti apsaugą.


Mitas: „Neįdegsiu pasitepusi kremu nuo saulės“
Teisybė: „Su saulės kremu oda irgi įdega, bet lėčiau ir saugiau“

Kai kalbame apie saulę, svarbu neskubėti įdegti. Be kremo nuo saulės oda įdega per staigiai, o tiksliau kalbant – oda nudega, saulė jai sukelia stresą, suaktyvinami senėjimo procesai. Be abejonės, lėtam įdegiui reikia ilgesnių atostogų ir kelių dienų prie jūros gali nepakakti įgauti tiek spalvos, kiek norėtumėte. Taigi vasaros pradžioje geriau pagalvoti apie alternatyvą – papildomai naudoti savaiminio įdegio kremą ir, žinoma, toliau atsakingai teptis kremu nuo saulės.

Rekomendacija: šių metų naujiena – veido kremas „SVR Sun Secure Blur“ su odą tolyginančiu efektu ir lengvu atspalviu arba šų metų naujiena „FILORGA Oxygen Glow CC Cream“ su SPF 30.


Mitas: „Įdegusios odos nebereikia saugoti nuo saulės“
Teisybė: „Nuo žalingo saulės poveikio reikia saugoti odą bet kokiu įdegiu“

Įdegis neapsaugo nuo odos sausėjimo, nuo pigmentacijos ar apgamų atsiradimo ir, galų gale, tikrai nemažina melonomos (odos vėžio) rizikos. Jei oda jau įgavo spalvos, tepkitės kremu nuo saulės dar atsakingiau, o po deginimosi skirkite papildomai dėmesio drėkinimui – juk įdegusi oda atrodo daug gražiau, kai yra pridrėkinta ir putli.

Rekomendacija: 2022 m. SVR naujiena – „Sun Secure Lait Apres Soleil“ veido ir kūno kremas su vėsinamuoju poveikiu.


Mitas: „Mano oda dar jauna, neturiu problemų deginantis“
Teisybė: „Saulės poveikis odai yra kaupiamasis, todėl neatsakingo deginimosi pasėkmės pasiveja ir vėliau“

Net jei šiandien galvojate, kad jūsų oda atspari saulei, įdegate lengvai ir be raudonio, visiškai nereiškia, kad artimoje ateityje išvengsite nepageidaujamos pigmentacijos, apgamų ar raukšlių. Sklando manymas, kad šiuolaikinė estetinė medicina yra tiek pažengusi, jog vėliau matomą saulės žalą bus galima koreguoti lazeriais, hialurono injekcijomis ar kitokiomis procedūromis. Taip, kai kuriais atvejais procedūros tikrai padės pagerinti prarastą odos kokybę, bet oda turi savo limitus, o kai kurios procedūros, pavyzdžiui, pigmentacijos šalinimas, yra tikrai ne tokios jau paprastos ar pigios. Verčiau saugoti dažnai saulės gaunančias jautrios odos sritis – veidą, kaklą, plaštakas – nuo nuo visų tipų spindulių: UVA, UVB, infraraudonųjų ir netgi mėlynosios šviesos, kurią skleidžia išmanieji ekranai.

Rekomendacija: saulėtoms atostogoms rinkitės SVR saulės priemonių rinkinį visai šeimai už gerą kainą.


Norite sužinoti daugiau?


Žiūrėkite neseniai vykusią LIVE transliaciją apie odos priežiūrą su dermatologe Asta Dumbliauskiene ir dietiste Vaida Kurpiene.23 peržiūros

留言


bottom of page