top of page

Masknė ir kitos odos problemos nuo apsauginių kaukių

Ar girdėjote, kas yra MASKNĖ? Tai – apsauginės kaukės srityje paūmėjusi aknė ar kitoks sudirgimas, dėl kurio labiausiai nukenčia tie, kam kaukę tenka dėvėti visą dieną.


Ką daryti?

Dažniau keiskite kaukę, nes oda po ja dūsta, ten kaupiasi bakterijos, galinčios sukelti ar suaktyvinti odos uždegimus.

  1. Atidžiai valykite veidą ne tik ryte ir vakare. Turint galimybę, prieš užsidedant naują apsauginę kaukę, švelniai nuvalykite veidą jautriai odai skirtu #SensifineAR miceliniu vandeniu, kuris yra mažiau agresyvus odai nei paprastas vanduo ir pasižymi odą raminančiomis savybėmis. Jis dargi švelniai pašalins nešvarumus nuo veido. Moterims patariama makiažo pudros geriau atsisakyti.

  2. Ypatingą dėmesį skirkite odos drėkinimui. Ryte ir vakare (papildomai) tepkite odą jautriai odai skirtu hipoalerginiu kremu ar geliu Aquagel, padedančiu nuraminti sudirgimą ir atstatyti pažeistą odą,

  3. Jeigu dėl kaukės atsirado spuogelių, juos lokaliai galima padžiovinti dermatologine priemone nuo spuogų.

Jei jaučiate, kad odos būklė darosi kritinė, nedelsiant kreipkitės į savo dermatologą ar odos specialistą!


Kaip prižiūrėti odą ilgai ir dažnai dėvint kaukes pataria gydytoja Eglė Aukštuolienė.


Šiais laikais veido kaukės tapo ne tik neatsiejama mūsų kasdienybe, tačiau tuo pačiu ir iššūkiu mūsų odai. Dėl kaukės spaudimo ir trinties veido srityje oda gali sudirgti: parausti, šerpetoti, niežėti. Išsivysto iritacinis ar alerginis kontaktinis dermatitas. Pastarasis atsiranda dėl alergijos kažkuriam komponentuis, esančiam kaukės sudėtyje. Tokiu atveju rekomenduojama dėvėti medvilnines ar linines kaukes.


Kaukių dėvėjimas įtakoja odos mikrofloros pakitimus: dengiamos odos srityje padidėja drėgmė, temperatūra, CO2 koncentracija, bakterijų ir mikroorganizmų kiekis. Padidėja porų užsikimšimo rizika. Tai gali paskatinti aknės, rožinės, perioralinio bei seborėjinio dermatito, prakaitinės atsiradimą ar pablogėjimą. Kaukės dengiamoje vietoje gali atsirasti raudonų spuogelių, pūlinukų, uždarų komedonų, rausvų pleiskanojančių odos sričių.

Todėl odos priežiūrai rekomenduojame prausti švelniais bemuiliais prausikliais juos gerai nuplaunant vandeniu. Bėrimų srityje tiek prieš kaukės dėvėjimą, tiek po jos – pasitepti jautriai sudirgusiai odai skirta priemone. Jei kaukės nuspaudžia, nutrina veido odą, tuomet tas vietas tepkite kremą, kuris skatina odos gijimą. Užsikimšusiai odai ir aknės prevencijai – rinkitės antibakterinį poveikį turinčias priemones.


Esant gausesniam bėrimui rekomenduoja pasikonsultuoti su dermatologu dėl specifinio gydymo.
 

Jums gali patikti:

Taip pat žiūrėkite online:91 peržiūra
bottom of page