top of page

Vaida Kurpienė: top 3 vitaminai veido odai, kuriuos galite gauti iš maisto ir kosmetikos

Žinoma dietistė Vaida Kurpienė sako, kad vitaminų odai papildymas reikalingas ir iš išorės – kosmetikos priemonėmis, kurias ji rekomenduoja naudoti kartu su vitaminais praturtinta subalansuota mityba. Trys vitaminai, kurie svarbūs odos grožiui – vitaminas A, B3 ir C – atrandami ne tik maiste, bet ir kosmetikos priemonėse. Vaida pasidalino, ką reikia apie juos žinoti ir kur jų geriausia gauti.
Vitaminas A


Retinolis – aktyvus vitaminas A – yra daugeliu tyrimų pagrįstas raukšles efektyviai lyginantis ingredientas ir, žinoma, būtina maistinė medžiaga, palaikanti odos, akių ir reprodukcinę sveikatą bei imuninę funkciją.

Retinolis skatina odos atsinaujinimą, turi mikro-šveičiamąjį poveikį, skatina kolageno ir elastino sintezę, taigi ne tik mažina jau matomus senėjimo požymius, bet ir juos lėtina ilguoju periodu.

Oda lengvai įsisavina vitaminą A ne tik per kraujotaką iš vidaus, bet ir tepant jį ant odos. Papildų reikia tik retais atvejais, nes su maistu jo paprastai gauname pakankamai. Daug karotinoidų yra oranžinės, geltonos ir tamsiai žalios spalvos augaliniuose produktuose, taip pat kiaušinių trynyje – kuo intensyvesnės spalvos – tuo daugiau.


Vitamino A yra riebioje žuvyje – skumbrėje, silkėje ir lašišoje, taip pat tune, riebiuose pieno produktuose, tokiuose kaip sviestas ir sūris. Vitaminas A tirpus riebaluose, todėl minėtas daržoves rekomenduojama valgyti su riešutais, sėklomis, aliejumi ar jau minėta riebia žuvimi.

Kalbant apie odos priežiūrą, šio vitamino poveikį verta pastiprinti ir iš išorės, ypač, kai siekiama spręsti su senėjimu susijusius odos pokyčius. Yra keli svarbūs dalykai, renkantis kosmetiką.


Pirma, vitaminą A (retinolį) saugiausia ant veido tepti žiemą, kuomet nėra tikimybės gauti aktyvios saulės spindulių, nes galime įgyti nepageidaujamų pigmentinių dėmių. Bet net ir žiemą, ruošiantis dienos metu ilgaam pasivaikščiojimui saulėje, priemones su retinoliu padedame pailsėti stalčiuje.


Antra, ant odos retinolio negalima perdozuoti. Taip gali nutikti, jei panaudotume kelias priemones, kuriose jo yra, ir suminis procentas viršytų leidžiamą ribą.

Pasidalinsiu patarimu, kurį kažkada yra davusi viena dermatologė – turėti vieną priemonę, bet su didžiausia saugia koncentracija ir tokioje konsistencijoje, kuri būtų paprastai į rutiną įtraukiama ir, esant poreikiui, išimama.

Specialistai sako, kad daugiausiai retinolio kosmetikos priemonėje gali būti 0,3 %, bet įprastai kremuose ir serumuose jo būna mažiau. Todėl šiemet atradau naujieną, apie kurią jau ne kartą kalbėjau – koncentruotą ampulę „Ampoule [A] Lift“, sukurtą prancūzų dermatologinės laboratorijos SVR. Šioje priemonėje retinolis naudojamas inkapsuliuotas, teigiama, kad dėl to yra efektyvesnis ir yra gerai toleruojamas.

Vitaminas B


Iš B grupės vitaminų grupės odai itin vertingas niacinas, tiksliau įvardijamas kaip B3. Šis vitaminas ypač aktualus jautriai odai, nes padeda mažinti uždegimus, slopina sudirgimą, paraudimą. B3 dėka stiprinamas odos apsauginis barjeras, todėl ji tampa atsparesnė aplinkos poveikiu, dėl kurio ne tik sudirginama, bet ir greičiau sensta.


Šio vitamino irgi nesudėtinga gauti su maistu: geri šaltiniai yra paukštienos krūtinėlė, tunas, lašiša, jautiena, žemės riešutai, avokadas ir rudi ryžiai, viso grūdo kviečiai, grybai ir... bulvės.


Visgi odai tiek, kiek suvalgome ir pasisaviname, dažniausiai nepakanka, todėl verta atrasti ir kosmetikos priemonių kasdienei priežiūros rutinai, ypač jautriai odai. Manoji yra būtent tokia.

Svarbu, kad B3 didžiausia saugi koncentracija yra pateikta formulėje su trijų molekulinių dydžių hialuronu, kuris yra bene žymiausias odos drėkiklis.

Ampoule [B3] Hydra dovanų gavo dalis mano draugių. Manau tai puiki dovana visomis progomis, pavyzdžiui, Kalėdoms. Naudoju ne tik sau, bet ir rekomenduoju kitoms, nes mano ypatingai sausai, atopiškai odai, pagaliau kažkas padeda palaikyti drėgmę, taigi geru norisi dalintis.


Mūsų organizmas nedidelius kiekius niacino gamina iš triptofano amino rūgšties. Kadangi niacinas tirpsta vandenyje, bet koks jo perteklius išsiskiria per šlapimą ir nekaupiamas organizme. Todėl svarbu reguliariai vartoti daug niacino turinčio maisto.

Vitaminas C


Vitaminas C asocijuojasi su imuniteto stiprinimu, bet kalbant apie odą, jis itin tinka papilkėjusiai, pavargusiai odai, kai reikia ją greitai atgaivinti ir skaistinti.


Vitaminas C dargi drėkina odą bei skatina kolageno gamybą, taigi irgi prisideda prie senėjimo prevencijos.

Vitamino C organizmas natūraliai negamina, taigi atsargas žiemą ypatingai svarbu papildyti su maistu jau vien dėl imuniteto stiprinimo, o kalbant apie grožio puoselėjimą, jis labai naudingas ir kosmetikos priemonėse. Beje, vitamino C kiekį organizme labai mažina rūkymas, alkoholis, aplinkos teršalai, stresas, kurį nuolat patiriame. Tai, be abejo, atsiliepia ir bendrai savijautai, ir grožiui.


Su maistu vitamino C žiemą lengviausia gauti iš kopūstų, paprikų, brokolių ir kitų šviežių daržovių. Jo yra net bulvėse, bet dalis jo suyra, kai gaminame.


Reikia turėti omenyje, kad šis vitaminas yra labai nestabilus: termiškai apdorojant produktus jo kiekis drastiškai mažėja. Jei maistą atvėsiname ir vėl šildome – jo kaskart lieka vis mažiau. Vitaminas C taip pat jautrus šviesai, drėgmei, reaguoja su deguonimi. Todėl vitamino C mažėja net palikus supjaustytas daržoves kambario temperatūroje.


Teigiama, kad kosmetikoje jis irgi sudėtingai suvaldomas, todėl svarbu ne tik procentas sudėtyje, bet ir tai, kokia forma įdėtas. Deja, natūralus vitaminas C arba, kitaip tariant, askorbo rūgštis, prastai odos pasisavinamas ir greitai praranda savo poveikį.


Rekomenduojama ieškoti užrašo, kad vitaminas C yra stabilizuotas arba optimizuotas. Tai reiškia, kad jo poveikis neišgaruos vos atidarius buteliuką, duos efektą net iki 9 mėnesių.


Mano jau išbandyta ir pamėgta Ampoule [C] Antiox sudėtyje turi maksimalią vitamino C koncentraciją – 20 %. Turint ją vieną daugiau kosmetikos su vitaminu C odai nereikia, o efektas matomas nuo pirmo panaudojimo!

Visi vitaminai svarbūs!

Čia apžvelgiau vos tris vitaminus, tačiau svarbu atminti, kad visi vitaminai ir mikroelementai svarbūs tiek sveikatai, tiek išvaizdai. Subalansuota ir pilnavertė mityba bei pakankamas skysčių kiekis yra svarbu lygiai taip pat kaip teisinga odos priežiūra. Be to, vitaminų įvairovė svarbi ne tik maiste, bet ir kosmetikos priemonėse. Beje, minėtas tris SVR laboratorijos ampules, kaip ir maistą, galima derinti tarpusavyje. Būkite sveiki ir pasirūpinkite savimi.567 peržiūros

コメント


bottom of page