top of page

Vispusiško poveikio kosmetika: rinkodara ar realūs sprendimai brandžiai odai?

Renkantis kremą ar serumą veidui dažnai ant pakuotės randame konkrečią jo funkciją: drėkinamasis, maitinamasis ar stangrinamasis. Tačiau į rankas gali patekti ir tokios priemonės, kurios apibūdinamos kaip globalaus arba visapusiško poveikio – pasiaiškinsime, ką tai reiškia, ir kaip jos veikia?


Žodis „visapusiško“ jau savaime išduoda, kad tokia priemonė išpildys daugiau nei vieną ar kelis odos poreikius. Visapusiško poveikio priemonių dairytis reikėtų nebūtinai atsižvelgiant tik į amžių – dėl tam tikrų gyvenimo aplinkybių, gyvenimo būdo, galiausiai – genetikos, net ir palyginti jaunoms moterims visapusiška priežiūra jau yra reikalinga ar pasirenkama kaip prevencinė priemonė.

Suvaldyti visus senėjimo požymius iš karto yra pakankamai didelė užduotis vienai formulei, taigi tokio tipo priemonės, kaip taisyklė, ir kainuoja daugiau. Visgi kainą atsveria tai, kad oda iš vienos (ar kelių) priemonių gauna visa, ką, teoriškai galėtumėte gauti iš skirtingo poveikio kremų ar serumų.


Tik klausimas, ar norite kasdien tepti penkis skirtingus kremus ir tiek pat serumų? Tikriausiai ne, juolab, kad ir jų bendra kaina, neabejotinai, gerokai pralenktų to vieno, visapusišką poveikį suteikiančio.

Kas yra tos „visos pusės“ kai kalbame apie veido odą?


  • Raukšlės nėra vienintelis senėjimo požymis. Su amžiumi dar galima pastebėti šiuos pokyčius:

  • Mažėja stangrumas.Kolageno ir elastino lygis odoje mažėja, todėl oda suglemba, sudrimba, veikiama gravitacijos slenka žemyn. Veido ovalas praranda taisyklingą formą, veidas atrodo liūdnas, pavargęs.

  • Mažėja elastingumas. Su amžiumi gali pradėti jaustis tempimo jausmas, tarsi odos neužtektų visam veidui. Tai požymis, kad oda tapo mažiau elastinga, todėl mimikuojant jaučiame, kad „kažkas ne vietoje“. Vizualiai tai nebūtinai matosi, bet komforto veido srityje tikrai mažiau. Be to, sumažėjęs elastingumas sąlygoja ir raukšlių formavimąsi.

  • Odos sausumas. Jei paauglystėje vargino odos riebumas, blizgesys, tai su amžiumi, normalu, ji pradeda sausėti. Sausumas pasireiškia visai odai: veido, paakių, lūpų, rankų, kojų ar viso kūno. Sausos odos pasekmės yra ne tik raukšlės, bet ir ne tokia lygi, skaisti oda, prarastas jaunatviškas jos putlumas.

  • Mažiau švytinti oda. Švytėjimas priklauso nuo odos paviršiaus tolygumo Su amžiumi lėtėjant odos atsinaujinimo procesams, ji savaime neatsistato ir neišsilygina tiek, kad švytėtų, kaip kūdikio.

  • Atsiranda pigmentinių dėmių. Jos kažkuriuo metu dažniausiai tiesiog „išlenda“ kaip kaupiamojo saulės poveikio pasekmė. Daugybė valandų saulėje be pakankamos apsaugos yra dažniausia pigmentacijos akių, lūpų, kaklo, kaktos ir kitose srityse, priežastis. Taip pat gali išryškėti dėmių, kurios nesusijusios su saule, bet signalizuoja apie senstančią odą.

Tokie yra bendrieji odai priskiriami senėjimo požymiai, kurių galima išvardinti ir daugiau kalbant konkrečiai apie tam tikrą sritį: paakius, lūpų sritį, kaklą, netgi nosį! Pokyčiai vyksta kompleksiškai: ne tik odoje, bet ir kaulų struktūroje, hormoniniai ir kitokie.


Tam, kad senėjimo procesai būtų pristabdyti, o išryškėję senatviniai požymiai pakoreguoti (kiek tai įmanoma kosmetikos priemonėmis), kosmetikos laboratorijose kuriami visapusiško poveikio kremai. Jų tikslas ne tik apimti kuo daugiau poveikio sričių, bet ir suderinti veikliuosius ingredientus tokioje formulėje, kad jie tarpusavyje veikdami užtikrintų optimalų rezultatą.

Visapusiška priežiūra, sukurta Prancūzijoje


Šiemet prancūzų laboratorija „Filorga“ pristatė naują „Global-Repair“ liniją, kurios formulė neatsitiktinai vadinama prabangiausia metų naujiena. Prabangiausia ji yra būtent veikliųjų komponentų gausos ir koncentracijos – deja, ne visi kremai, kurie vadinami „visapusiško“ arba „globalaus“ poveikio, iš tiesų gali tuo pasigirti. Kodėl? Mažesnė kaina dažnai būtent tai ir išduoda: mažiau vertingą sudėtį, kuri ir lemia poveikį.


Minėtoji linija šiuo metu turi visapusiško poveikio kremą veidui, kurį taip pat rekomenduojama naudoti ir kaklo, dekoltė sričiai. Jei senėjimo požymiai jau matomi, tuomet kartu su kremu rekomenduojamas tos pačios linijos intensyvaus poveikio serumas.
Be šių, Lietuvoje prieš pat Kalėdas jau galima įsigyti ir dar du papildančius produktus: esencijos tipo losjoną, kuris skirtas pagerinti kremo ir serumo veikliųjų medžiagų pasisavinimą ir paakių bei lūpų sričiai sukurtą delikačios odos priežiūros priemonę „Global-Repair Eyes & Lips“. Pastaroji konkrečiai koreguoja raukšleles, pigmentaciją, padeda atstatyti drėgmę, elastingumą ir švytėjimą, todėl prognozuojama, kad taps viena geriausių kalėdinių dovanų idėjų šiais metais.


Toms, kas nori save palepinti visa linija, šiuo metu galima atrasti ir specialių kalėdinių rinkinių, kuriuose šios prabangios formulės priemonės siūlomos už ypatingai gerą kainą ir su šventiniu įpakavimu. Geri kainų pasiūlymai iki metų galo siūlomi ir ypatingai aukštos koncentracijos veikliųjų ingredientų sudėtimi pasižyminčiai “Laboratoires FILLMED” linijai, kurioje galima rasti visapusiško poveikio kremą veidui pagal odos tipą: sausai skirtą “5HP-Youth Cream” ir riebiai – “6HP-Youth Cream” odai.
100 peržiūrų

Comments


bottom of page